Забронировать
Выберите отель:

COHM Общ. с о. о.

Исторические Oтели Вроцлава, кроме гостиницы Lothus, расположены на улице Пилсудского. Сегодняшняя улица маршала Юзефа Пилсудского была одной из самых важных улиц города на протяжении ста пятидесяти лет. Сегодня он возвращается к своей былой славе, примером которого является превосходное оживление Главного железнодорожного вокзала и Капитолия Музыкального театра, среди которых есть наши отели.

[brakuje tłumaczenia] Ich  tradycja sięga wielu lat przedwojennej i powojennej historii. Hotel Polonia to dawny „Vier Jahreszeiten „ z roku 1911, Hotel Europejski–„Hohenzollernhof„ z roku 1876, a Hotel Piast to dawny „Kronprinz” z 1908 roku, będący w owym czasie najelegantszym hotelem w mieście. Hotele – Kronprinz i „Du Nord”(wybudowany w roku 1903) para sąsiadujących ze sobą budynków– tworzyły swoistą bramę, prowadzącą do historycznego centrum miasta. W obecnej chwili  czynne są Hotel Europejski*** ( 96 pokoi), Hotel Polonia*** (123 pokoje) oraz Hotel Piast**, który wrócił do świetności po kompletnej modernizacji i remoncie Domu Wycieczkowego Piast.  W lutym 2015 roku otworzyliśmy – 92 pokojowy hotel o nominalnym standardzie 2 gwiazdek, ale faktycznym standardzie 3 gwiazdek.Ta trzecia gwiazdka to prezent dla Gości. Zakupiony przez nas w 2017 roku, za 13 mln złotych, od Politechniki Wrocławskiej Hotel „Lothus” dysponuje 76 pokojami i trzema gwiazdkami.  Położony jest w samym sercu Wrocławia, tuż obok Rynku i Ostrowa Tumskiego.
Hotel Grand, którego remont już się rozpoczął, powróci do dawnej świetności, jako hotel czterogwiazdkowy  w 2021 roku. Przedsiębiorstwo Odra Tourist zostało założone przez Prezydenta Wrocławia .Początkowo nosiło ono nazwę Wrocławskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Turystycznej „ODRA”. W 1989 roku dokonana została zmiana nazwy na Przedsiębiorstwo Państwowe „Odra Tourist”. Podstawowymi formami działalności były: działalność hotelarska, działalność turystyczna oraz działalność gastronomiczna. W roku 1999 r. została podpisana umowa sprzedaży akcji „Odra Tourist” na rzecz Przedsiębiorstwa Produkcyjno – Handlowego „DEXPOL” S.A. W 2000 roku Zgromadzenie Akcjonariuszy Przedsiębiorstwa Produkcyjno-Handlowego „DEXPOL” S.A. we Wrocławiu oraz akcjonariuszy „ODRA TOURIST” S.A. we Wrocławiu podjęły jednobrzmiące uchwały w przedmiocie połączenia spółek pod firmą Przedsiębiorstwo Produkcyjno – Handlowe „DEXPOL” S.A. we Wrocławiu. Po wielu zmianach organizacyjnych wewnątrz Grupy Kapitałowej „Dexpol” S.A. Właścicielem Historycznych Hoteli Wrocławia jest spółka „Rafin Developer” z kapitałem zakładowym w wysokości 241 mln. złotych, który zapewnia potencjał rozwojowy i pozwala tworzyć atrakcyjne projekty. Spółka „Rafin” buduje i sprzedaje mieszkania oraz lokale użytkowe w atrakcyjnych miejscach: na wrocławskich Krzykach – „Partynice Haus”; w ścisłym centrum Starego Miasta – „Kępa Mieszczańska”; w Śródmieściu – „Wybrzeże Reymonta” – tutaj powstaje nowe osiedle dla 2000 mieszkańców. W Iwinach, 300 metrów od administracyjnej granicy Wrocławia, „Rafin” wybudowa osiedle inteligentnych domków – w cenie mieszkań.
Spółka od wielu lat bierze udział w modernizacji centrum Wrocławia – remontując i przywracając do dawnej świetności, ale tak aby sprostać współczesnym standartom technicznym i cywilizacyjnym, Historyczne Hotele Wrocławia. Jesteśmy też znaczącym sponsorem i mecenasem kultury oraz sportu. Dzięki naszemu wsparciu finansowemu i organizacyjnemu odbyło się w Hali Stulecia superwidowisko „Baron Cygański”; Koncert światowej sławy solistki Aleksandry Kurzak i Krzysztofa Cugowskiego – p.t. „Dwa Żywioły”. Wspieraliśmy Międzynarodowy Turniej Tenisowy „ATP Wrocław Open”. Wspieramy ligi squasha, wrocławskie imprezy biegowe oraz młodych piłkarzy UKP Olimpiakos Rafin Żerniki… W roku 2007, zarządzanie Historycznymi Hotelami Wrocławia, Właściciel powierzył naszej spółce – COHM Spółka z o.o. To pod naszym zarządem przeprowadzono modernizację Hotelu Europejskiego i Hotelu Piast.Pod koniec roku 2017 Spółka COHM przejęła pod zarząd Hotel Lothus, który po ponownej kategoryzacji utrzymał status obiektu 3 gwiazdkowego. Pod naszym nadzorem trwa remont i modernizacja Hotelu „Grand”.
Przez dziesiątki lat nasze hotele służyły Gościom z całego świata, którzy doceniali profesjonalizm personelu i znakomite położenie w pobliżu największych atrakcji Wrocławia. Znakomici Goście, przez lata, przysporzyli naszym hotelom renomy i magicznych klimatów, przyciągających współczesnych bywalców. Odnowione i zmodernizowane hotele odzyskały dawną świetność, a dodatkowo oferują dwudziestopierwszowieczne udogodnienia techniczne i logistyczne. W 2017 roku Hotel „Europejski” obchodził 140 rocznicę powstania. W Księdze Pamiątkowej ma znakomite opinie. Podpisali się pod nimi tacy, między innymi, Goście jak prezydent Vaclav Havel i wybitny aktor Janusz Gajos.
Jak zaznaczyliśmy na wstępie, Historyczne Hotele Wrocławia, z wyjątkiem Hotelu „Lothus”, mieszczą się przy ulicy Marszałka Józefa Piłsudskiego. Przez wiele lat zarządzało nimi Wrocławskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Turystycznej „Odra” – najstarsza tego typu firma we Wrocławiu i na Dolnym Śląsku. Obecnie Historycznymi Hotelami zarządza spółka COHM, która spośród firm tego typu wyróżnia się … młodością. Średnia wieku zatrudnionych w COHMie nie przekracza 30 lat. To znak czasu i znak przemian jakie dokonały się we Wrocławiu, na Dolnym Śląsku i w Polsce. Jesteśmy zespołem młodych fachowców, znających historię naszego miasta, zdobywaliśmy profesjonalną wiedzę we wrocławskich uczelniach i nasze życiowe plany oraz marzenia związaliśmy z tym cudownym miastem.
  • Hotel Piast
  • Hotel Europejski
  • Hotel Polonia