Rezerwuj teraz

Wybrać w tym mieście kilka atrakcji godnych polecenia, to znaczy podjąć się zadania niewykonalnego. Cały Wrocław to jedna niekończąca się atrakcja. Cudowne miasto. Nieprzypadkowo Norman Davies i Roger Moorhouse swoją 600 stronicową księgę o Wrocławiu – „Portret miasta środkowoeuropejskiego” zatytułowali MIKROKOSMOS. Wszystkim naszym Gościom rekomendujemy to wybitne dzieło.

Praktycznym przewodnikiem po atrakcyjnym Wrocławiu będą prace wybitnej dziennikarki i publicystki wrocławskiej  – Beaty Maciejewskiej – zawarte w 3 książkach wydawnictwa AGORA: „Spacerownik Wrocławski”, „Spacerownik Wrocławski 2” i „ Spacerownik Dolnośląski”. Polecamy ponadto cały szereg wydawnictw o Wrocławiu. Wiele z nich zakupić można w naszych hotelowych recepcjach. Ostatnio wielkim powodzeniem cieszy się dwutomowe dzieło  WROCŁAW – PODRÓŻE PRZEZ WIEKI ( Ludzie, Miejsca, Wydarzenia); wrocławskie wydawnictwo „Emka”. Autor: MACIEJ ŁAGIEWSKI – doktor nauk humanistycznych, muzealnik – dyrektor Muzeum Miejskiego we Wrocławiu.


Koncerty, spektakle, wydarzenia oraz sezonowe atrakcje Wrocławia

Wrocław zmienia się wraz z porami roku. Zobacz co aktualnie mamy Ci do zaoferowania w mieście i okolicach.

Jarmark Bożonarodzeniowy

Geneza tych jarmarków sięga średniowiecza. Także Wrocław przez setki lat organizował świąteczny jarmark. Skończyły się one wraz z wojną. Ale po latach znowu wróciły do centrum miasta bożonarodzeniowe stragany. Po latach znowu nasi Goście stawiają nasz jarmark w rzędzie najpiękniejszych... »

Ogród japoński

Ogród Japoński został umiejscowiony w Parku Szczytnickim, w rejonie Hali Stulecia przy ulicy Mickiewicza. Kompleks jest jednym z nielicznych śladów, które pozostały po Wystawie Światowej zorganizowanej w 1913 roku. Jego pierwotny wygląd został zaprojektowany i stworzony ostatecznie przez jednego z... »

Ogród botaniczny

Wrocławski Ogród Botaniczny Uniwersytetu Wrocławskiego, to drugi najstarszy ogród w Polsce (po krakowskim). Znajduje się na liście zabytków województwa dolnośląskiego. To piękne „żywe muzeum” jest oazą spokoju zarówno dla Wrocławian jak i turystów. Warto wspomnieć, że oprócz walorów estetycznych Ogród... »

Rejs po Odrze

Zobacz Wrocław z innej perspektywy. Wybierz się na rejs statkiem po Odrze. PrzyŻladowa trasa Przystań Wratislavia (bulwar Xawerego Dunikowskiego) - Muzeum Narodowe - Most Pokoju - Urząd Wojewódzki - Most Grunwaldzki - Wieża Ciśnień - Rurociąg Gazowy w stronę Wyspy... »

Fontanna multimedialna

Jedna z największych atrakcji na turystycznej mapie Wrocławia. W każdym sezonie wodne pokazy podziwiają tysiące turystów. Usytuowana w malowniczym krajobrazie Parku Szczytnickiego, przy historycznym kompleksie Hali Stulecia oraz Wrocławskim Centrum Kongresowym. W jej najbliższym sąsiedztwie znajdują się także m.in. Ogród... »

Stałe atrakcje we Wrocławiu

Cofnij się w czasie poznając historię wielu kultur i narodów, które tu zamieszkiwały. A może masz ochotę na aktywny wypoczynek z rodziną? Poznaj najciekawsze miejsca w mieście.

Muzeum Miejskie Wrocławia

Muzeum Miejskie Wrocławia – tylko z nazwy ustępuje pierwszeństwa Muzeum Narodowemu. Powstało w 2000 roku, a jego „stworzycielem” i jego „duszą” jest dr Maciej Łagiewski.

Muzeum Narodowe

Budynek, w którym mieści się obecnie muzeum został wzniesiony w latach 1883 – 1886 dla Zarządu Prowincji Śląskiej, według projektu Karla Friedricha Endella.Dopiero po II wojnie światowej został zamieniony na muzeum.

Ostrów Tumski

Najstarsza, zabytkowa część Wrocławia. Dawna wyspa odrzańska, miejsce założenia grodu, który do końca X wieku objął już całą wyspę. W zachodniej części powstała rezydencja książęca , zamek z kościołem Sw. Marcina, a we wschodniej katedra Sw. Jana z późniejszym pałacem... »

Dzielnica Czterech Świątyń

Dzielnica Czterech Świątyń położona jest w centrum Wrocławia, w bezpośrednim sąsiedztwie Rynku. Tworzy ją obszar ograniczony ulicami Kazimierza Wielkiego, św. Mikołaja, Pawła Włodkowica i św. Antoniego.

Hydropolis

Tutaj najnowsze technologie multimedialne, interaktywne instalacje, wierne repliki i modele oraz bogate w informacje ekrany dotykowe, służą jednemu celowi: ukazaniu wody z różnych, fascynujących perspektyw.

Opera Wrocławska

Tradycje operowe we Wrocławiu sięgają pierwszej połowy XVII stulecia. Już od roku 1627 miejscowy Ballhaus (Dom Zabaw) przy dzisiejszej ulicy Wita Stwosza, odwiedzały wędrowne zespoły, zapoznając publiczność z nowinkami teatralnymi i operowymi.

Panorama Racławicka

Jedna z największych atrakcji turystycznych Wrocławia. Wielki obraz (15 × 114 m) namalowany w setną rocznicę insurekcji kościuszkowskiej eksponowany był we lwowskiej rotundzie do 1944 roku. Później zwinięta i ukryta w klasztorze.

Kolejkowo

To ogromna makieta przedstawiająca Dolny Śląsk. Jej twórcy zadbali o każdy szczegół przygotowując miniaturowy świat tętniący życiem ukazanych na niej mieszkańców. Zobaczymy tu wiejskie życie, turystów na górskich szlakach, wcielimy się w leśniczych, budowlańców, cyrkowców, plażowiczów a nawet weźmiemy udział... »

Aquapark

Wrocławski park wodny, największy w Polsce, to nie tylko baseny rekreacyjne i sportowe, ale również strefa fitness, saunarium oraz liczne punkty gastronomiczne. To doskonałe miejsce na aktywny wypoczynek z rodziną lub indywidualny relaks. Obiekt dysponuje ośmioma zjeżdżalniami o różnym stopniu... »

Narodowe Forum Muzyki

Narodowe Forum Muzyki z drugiej strony Placu Wolności, przy ul. Krupniczej, w miejscu dawnego Śląskiego Muzeum Rzemiosła Artystycznego i Starożytności, we wrześniu 2015 roku, uroczyście otwarto imponującej urody „kombinat muzyczny”. Nazwa, Narodowe Forum Muzyki, zobowiązuje.

Rynek wrocławski

Wrocławski Rynek ma niemal 3,8 hektara i należy do największych dawnych placów targowych w Polsce. Przyciąga urokiem zabytkowych kamienic, żywiołowością i klimatem wyjątkowego centrum europejskiej metropolii.